Дата: від до Скинути

Засідання творчої групи керівників закладів ЗСО з проблеми «Безпекова школа в нових цивілізаційних умовах»

7 квітня на базі КНЗ «ЧОІПОПП Черкаської обласної ради» взяла участь у засіданні творчої групи керівників закладів ЗСО з проблеми «Безпекова школа в нових цивілізаційних умовах». Мета даного заходу – розширити погляди на безпечне та комфортне середовище сучасної школи, зосередившись на створенні проєктів, спрямованих на облаштування укриттів у закладах освіти, підвищення рівня психологічної стійкості учасників освітнього процесу. Щиро дякуємо ректору КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Чепурні Н.М. яка ознайомила присутніх з новими нормативними актами та проєктами щодо створення безпечного й комфортного середовища в закладах освіти . Цікаво, захоплююче ,мотивуюче пройшли активні форми з питань створення безпечного простору завдяки наданню психосоціальної підтримки учням і педагогам; виявлення очікувань учасників освітнього процесу щодо розвитку загальної середньої освіти у воєнний та післявоєнний період; розвитку проєктів STEM-освіти, проведені Лісовою Н.І., проректором з питань ЗНО і моніторингу якості освіти, Замулко О.І., керівником координаційного центру професійного розвитку особистості, Харитоновою С.М., завідувачкою навчально-методичного центру психологічної служби та Зорею Ю.М., завідувачою Центру «STEM-освіти», Учасники творчої групи директорів отримали нові знання, приємні враження, мотивуюче спілкування та зрештою отримали певний захист від психологічного вигорання. Щира подяка організаторам та колегам за цікаво проведений захід та отримані чудові емоції! Мариненко Н.В.

17:37 07.04.2023

Тренінг "Ефективні методи навчання з використанням посібника "Громадянська освіта " 10 клас. Методичні матеріали для інтегрованого курсу (Т. Ремех )"

5.04.2023р. у рамках Програми науково-методичного тижня «Актуальні питання професійної діяльності педагогічних працівників у воєнний та післявоєнний час» на базі КНЗ «Черкаський ОІПОПП Черкаської обласної ради» була учасником тренінгу "Ефективні методи навчання з використанням посібника "Громадянська освіта " 10 клас. Методичні матеріали для інтегрованого курсу (Т. Ремех )".Для викладачів громадянської та історичної освітньої галузі провела тренінг очно методист Боровець Л.М. для педагогічних працівників Черкаського району. Отримала нові знання, приємні та надихаючі враження, нові знайомства із колегами та обмін досвідом. Вдячна Боровець Л.М. та колегам за тепле, професійне та мотивуюче спілкування! Вчитель історії та правознавства Городиська С.В.

17:31 05.04.2023

Методичне засідання класних керівників - « Навчання у важкі часи»

В Авторському О.А.Захаренка ліцеї відбулося відкрите засідання методичної комісії класних керівників. Тема даного методичного засідання- « Навчання у важкі часи». Голова методичної комісії Марченко В.В. акцентувала увагу педагогічних працівників на створенні безпечного освітнього середовища, ознайомила з видами дитячих травм та усуненням їх наслідків. Вчителі розглянули різні види вправ для створення позитивного емоційного середовища. На засіданні були присутні елементи тренінгу ( « Струмочок», « Зміни місце», « У музеї»). Засідання методичної комісії класних керівників виявилося надзвичайно продуктивним та корисним.

17:24 03.04.2023

Круглий стіл "Брехня проти правди"(Відмовляємося від радянсько-російських наративів!)

Епіграф заходу: «Правда зникає не тому, що її не знають,а тому,що нею не говорять і її не шукають» На базі Авторського О.А.Захаренка ліцею було проведено круглий стіл "Брехня проти правди"(Відмовляємося від радянсько-російських наративів!).Питання, які обговорили з учасниками:1.Зміни в історичних поняттях, які стосуються свят. 2.Медіаграмотність у наших постах та відео 3.Як розпізнати проросійську пропоганду? Серед учасників круглого столу : директор ліцею Мариненко Н.В., завідувач шкільним музеєм Проценко М.В.,бібліотекар ліцею Шармар Г.Г.,педагог-організатор Кононенко Р.Ф.,соціальний педагог Гвоздик В.С.,голова профкому Кесь Н.М., Шпилько Надія Михайлівна художній керівник та Якубенко Ольга Сергіївна директор Сахнівського сільського Будинку культури,вчителі ліцею Городиська С.В., Несен Н.Д.,Сергеєва А.М., Марченко В.В.,Мартинова Н.П.,Петренко Т.О.Відкрила захід директор ліцею Мариненко Н.В. вітальним словом та хвилиною мовчання у пам'ять про загиблих від російської агресії. Вчитель історії та правознавства Городиська С.В. підготувала презентацію та пояснила зміни в історичних поняттях, правила медіаграмотності. Педагог-організатор Кононенко Р.Ф. розповіла про зміни відзначення певних дат та свят. Завідувач музею Проценко М.В. повідомила про нові впровадження у своїй музейній роботі та зміни у представленні екскурсій. Спільно обговорили поняття "наратив","пропоганда",як шукати правду серед потоку інформації. Розібралися із законами про декомунізацію, визначивши цілі та перспективи в роботі цього напрямку. Поділилися змінами в державних відзначенях свят та точному висвітленню їх в дописах, сценаріях, екскурсіях. Розібралися, яких застарілих(радянських) історичних термінів та понять слід уникати і відповідно дізналися сучасне трактування. У підготовці до круглого столу"Брехня проти правди" користувалися матеріалами сайтів Українського інституту Національної пам'яті, інституту масової інформації, платформи "Медіачек". Щиро вдячні за плідну співпрацю усім учасникам круглого столу!

12:03 01.03.2023

Нормативні документи

Наказ МОН України від 05.05.2021 № 498 "Деякі питання проведення у 2022 р. зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання , здобутих на основі повної загальної освіти"

21:09 18.08.2021