12 квітня.Рід незмінюваних іменників.

Дата: 12.04.2022 10:15

• Доброго дня. Практикум з української мови. *Тема уроку*: Рід незмінюваних іменників.
  • *Завдання уроку:* 1.Записати в зошит тему уроку. 2
  • .Передивитися відеоурок.https://www.youtube.com/watch?v=VbFPR2qzlIE
  • 3.Виконати письмово вправи
  • 4. Скинути фото виконаних вправ.

Вправа 1. Визначте рід іменників. Уведіть 3-4 з них у речення Кольє, паспарту, алібі, гризлі, есперанто, резюме, урду, Монте-Карло, алібі, кольрабі, вето, фламінго, Кіліманджаро, ідиш, табло, альма-матер, тореро, салямі, аташе, авеню, візаві, нанду, кюре, гурамі, салямі, Гаїті, маестро, ківі, боа. Вправа 2. Знайдіть сполучення слів, у яких допущені помилки, поясніть причини їх виникнення. Запишіть правильний варіант. Важкий путь, гарне трюмо, п’яте авеню, екзотичний Чилі, да¬леке Ріо-де-Жанейро, строкатий какаду, шимпанзе годувала своїх дітей, маленьке колібрі, авторитетні жюрі, чорний кофе, барабанна дріб, цікавий амплуа, м’який бязь, свіжа путасу, новорічна розпродаж, страшне табу, найкращий ВНЗ, теплі Янцзи, літра молока, сильний мігрень, успішна СТО, сонячний Сан-Франциско, червона заполоч, хронічна нежить, у верхньому шухляді, славне Дніпро, смачний бешамель, неповороткі гризлі, широка степ, золотий жирандоль, пронизуюча біль, похорони ветерана, висока насип, дорога тюль, солодка апельсина, ефективна шампунь, службове купе, товстий толь, святкова ярмарка, довга тунель, завідуюча відділом, виконуюча обов’язки, строкатий поні, книга Ліни Костенки.